Wizyta u seksuologa – przełam swoje tabu

Nasze zdrowie jest ważne, w końcu mamy je tylko jedno, dlatego należy właściwie o siebie dbać. Funkcjonowanie naszego organizmu jest uzależnione od wielu czynników, dlatego bardzo trudno jest znaleźć jedną przyczynę dla konkretnej dolegliwości. Wiele osób, zanim wybierze się do lekarza, szuka pomocy na własną rękę, jednak można sobie w ten sposób bardziej zaszkodzić.

 

Psycholog a seksuolog?

 

Szukając pomocy u danego specjalisty, zastanawiamy się nad tym, gdzie właściwie należy się udać, jak będzie wyglądało spotkanie i ile razy trzeba będzie tam pójść, by zauważyć różnicę. Bardzo trudno jest coś takiego zaplanować, w końcu każdy pacjent to sprawa w pełni indywidualna. Jednak należy zauważyć, że część ze specjalistów cieszy się mniejszym zainteresowaniem. Obawiamy się, że nasze dolegliwości zostaną wyśmiane, krępujemy się rozmowy, zapominając o tym, że jest to osoba, która chce nam pomóc. Tylko szczera rozmowa będzie w stanie rozpoznać przyczyny i sprawi, że zostaniemy skierowani na badania czy do konkretnego specjalisty. Zarówno psycholog, jak i seksuolog doskonale zdają sobie sprawę z tego, że rozmowy bywają trudne, jednak są one konieczne. Gabinet psychoterapii w Lublinie to miejsce, w którym można powierzyć swoje sekrety, problemy i z pewnością spotka się to ze zrozumieniem. Co więcej, specjalista po przeprowadzeniu wywiadu będzie w stanie pokierować nami, być może przyda się indywidualna terapia, a może lepsza będzie grupowa? W wielu przypadkach konieczne będzie udanie się do innego specjalisty, jakim na przykład może być seksuolog.

 

Seksuolog czy jest się czego bać?

Człowiek z natury obawia się tego, co jest mu nieznane. Jednocześnie zapominamy o tym, w jakim celu udajemy się do takiego specjalisty. Konsultacje seksuologiczne w Lublinie umożliwiają nie tylko poznanie tego, w jaki sposób funkcjonuje nasze ciało, ale przede wszystkim umożliwiają zrozumienie go. Przykładem mogą być problemy z erekcją, czasami się to zdarza to całkowicie normalne. Jednak w sytuacji, gdy powtarza się to bardzo często, warto zdecydować się pomoc ze strony specjalisty. Być może zaproponuje terapię, która pokona wszelkiego rodzaju lęki, ale czasami konieczne będzie wprowadzenie leków. W zależności od stanu pacjenta i podłoża problemu zostanie opracowane takie działanie, by uzyskać maksymalny efekt w przystępnym czasie. Wystarczy jedna rozmowa, by się przełamać, jak i również, by we właściwy sposób zadbać o swoje ciało. To przecież ważna sfera naszego życia, zadbanie o swój komfort podniesie samoocenę, jak i również sprawi, że przyjemność z seksu powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *