Tradycyjny krawat czy śledź? Trendy jesieni 2016

Krawat męski to nieodłączny atrybut każdego dżentelmena – odpowiedni na uroczyste okazje, jak i te mniej formalne. Jakie krawaty są modne w tym sezonie? Czy założenie wąskiego modelu typu „śledź” jest modowym faux pas? Sprawdźmy najnowsze trendy!

Elegancki dodatek – krawat męski

Krawat męski to dodatek, który nadaje eleganckiego charakteru każdej stylizacji – zarówno klasycznej białej koszuli, jak i sweterkowi w paski. Można go nosić na uroczyste okazje, takie jak wesela, chrzciny, przyjęcia w rodzinnym gronie, ale także z powodzeniem zakładać na służbowe spotkania biznesowe, czy do pracy. Przez lata mężczyźni nosili jedynie tradycyjny, szeroki krawat męski, który był synonimem elegancji i klasy. Wąskie modele, określane pogardliwie jako „śledzie”, „jamniki” czy „szczypiorki” nie kojarzyły się pozytywnie. Nawet renomowani projektanci mody, tacy jak Ralph Lauren, nie uznawali wąskich krawatów, uznając je za wyjątkowo pospolite. Przez lata w świadomości wielu mężczyzn utrwaliło się więc przekonanie, że „śledziki” nie są eleganckie i nie pasują na oficjalne okazje. Czy to prawda? Jakie trendy obowiązują aktualnie?

Wielki powrót wąskiego „śledzika”

Kilka lat temu wszystko się jednak zmieniło. Wraz z rozpowszechnieniem taliowanych koszul męskich, pojawiła się równie moda na wąskie krawaty, które optycznie wysmuklają sylwetkę. W tym sezonie najmodniejszy krawat męski ma nie więcej niż 5 cm szerokości. Takie dodatki królują obecnie na polskich weselach, uroczystych przyjęciach, stanowiąc kwintesencję eleganckiego stylu. W sklepach znajdziesz wiele rodzajów wąskich krawatów typu ”śledź” – jednolite kolorystycznie, z zabawnymi aplikacjami, błyszczące, matowe, wykonane z bawełny, żakardu, dżinsu, a także innych materiałów. W tym sezonie najbardziej rozpowszechnione są granatowe lub czerwone dodatki, które świetnie współgrają z modnym garniturem w kolorze niebieskim. Każdy modny mężczyzna znajdzie dla siebie idealny krawat męski, który bez trudu dopasuje do indywidualnych oczekiwań, charakteru stylizacji oraz okazji.

Jak dopasować idealny krawat męski?

Nie lubisz wąskich „śledzi”? Nie szkodzi! Tradycyjne, szerokie krawaty nadal są modne i możesz zakładać je na różne okazje. Pamiętaj, że najbardziej trendy są dodatki idealnie dopasowane – o odpowiedniej długości, pasujące do reszty stylizacji. Możesz dobierać je na zasadzie kolorystycznego kontrastu lub zdecydować się na krawat w odcieniu zbliżonym do marynarki. Krawat męski tradycyjnie powinien kończyć się w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się klamra od paska. Chcesz prezentować się nienagannie podczas przyjęcia w rodzinnym gronie lub spotkania biznesowego? Pamiętaj o tej ważnej zasadzie, a będziesz wyglądał elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *