Pomysł na stylowy prezent dla mężczyzny

Stylowy mężczyzna – tak z reguły określamy człowieka, który doskonale dobiera do siebie poszczególne elementy stroju tworząc spójną całość. Często potrafi z masowo produkowanych rzeczy stworzyć coś wyjątkowego, co wyróżni go w tłumie. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki prezent będzie odpowiedni dla stylowego mężczyzny? Czy można kupić mu coś co pozwoli pokreślić jego styl i uzupełnić ubiór? Oto kilka ciekawych podpowiedzi.

Jaki prezent będzie najlepszy dla stylowego mężczyzny?

Jeżeli chcemy kupić prezent dla stylowego mężczyzny, to warto skupić się na dodatkach, które pozwolą oryginalnie uzupełnić stylizacje na różne okazje. Warto przede wszystkim postawić na dodatki markowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście w takim przypadku trzeba liczyć się z większymi wydatkami. Jednak w wielu przypadkach za ceną idzie jakość wykonania wybranej części garderoby.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając prezent dla stylowego mężczyzny?

W sklepach sieciowych i butikach znajdziemy wiele ciekawych propozycji na stylowe prezenty dla mężczyzny. Wśród najchętniej kupowanych rzeczy wymienić należy przede wszystkim:

– krawat – najbardziej formalne są krawaty wykonane z wysokiej jakości jedwabiu. Tego rodzaju krawaty sprawdzają się szczególnie w sytuacjach oficjalnych – jako część ubioru do pracy, na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Coraz popularniejsze stają się też krawaty mniej formalne, szczególnie wśród panów, którzy chcą na co dzień zachować elegancję z nutą nonszalancji. Dla takiego mężczyzny można wybrać przede wszystkim krawaty lniane, tweedowe, a także wełniane. Wielu stylistów twierdzi, że wełniany krawat i wełniany kardigan mogą zastąpić w mniej formalnych sytuacjach tradycyjną marynarkę i jedwabny krawat.

mucha-wolczanka
Mucha (źródło: http://www.wolczanka.pl/muchy)

muchy – część osób uważa, że muchy to dzisiaj przeżytek, jednak nie do końca tak jest. Muszka na fali nowych filmów o przygodach Jamesa Bonda ponownie wraca do łask. To właśnie ten słynny agent specjalny Jej Królewskiej Mości podawany jest za wzór do naśladowania jeśli chodzi o męską elegancję i wiązanie muchy. Wybierając muchę, warto zwrócić uwagę na jej szerokość (wysokość skrzydełek) oraz wzór i materiał, z jakiego została wykonana. Najbardziej formalna jest mucha jedwabna. Jednak elegancka będzie również ta wykonana z wełny i bawełny;

poszetka – równie eleganckim i stylowym dodatkiem do męskiego stroju, który może stanowić ciekawy pomysł na prezent dla mężczyzny jest poszetka. Jest to niewielki kawałek materiału, który umieszcza się w kieszonce marynarki. Poszetki podobnie jak muchy i krawaty, najbardziej formalne wykonane są z jedwabiu. Wełniane i lniane poszetki dodają strojowi mniej formalnego charakteru. Warto je wybierać np. na spotkania biznesowe z długoletnimi kontrahentami, ale nie sprawdzą się w przypadku oficjalnych sytuacji i próbach zdobycia nowych kontrahentów.

Jeżeli chodzi o kolorystykę takich dodatków, to tutaj panuje pewna dowolność, szczególnie jeśli stylizacja ma mieć mniej formalny charakter. Chcąc kupić dodatek w niestandardowych kolorach i wzorach, warto podpytać osobę obdarowywaną o ulubiony kolor, tak by dodatki nie gryzły się z głównymi elementami posiadanej już przez nią garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *