Oryginalny tort Sachera – wyjątkowy prezent na wyjątkową okazję

Są okazje, kiedy trzeba błysnąć klasą i ofiarować prezent z tak zwanej wyższej półki – nie tylko cenowej, ale przede wszystkim symbolicznej. Szacowne jubileusze, podziękowania dla ważnych kontrahentów biznesowych, ślub, urodziny teściowej – tu nie ma miejsca na żarty i półśrodki.

Prezent musi być elegancki i pełen klasy, nie nazbyt osobisty, ale też nie zupełnie bezosobowy i bez polotu. Trudne zadanie… Najbardziej oczywistym wyborem jest dobre wino i wyrafinowane słodycze.

Zamiast oklepanej i banalnej bombonierki lepszy będzie tort – ale nie byle jaki, tylko… prawdopodobnie najlepszy na świecie. Jedyny pełnoprawny producent „króla tortów”, wiedeński hotel Sacher, daje możliwość zamówienia słynnego Sachertorte w swoim sklepie internetowym.

Tort zapakowany jest w drewnianą skrzynkę z logo Sacher i jest jedynym oryginalnym tortem tego typu. Smak ciemnego biszkoptowego ciasta przekładanego morelową konfiturą i oblanego niezwykle gładką czekoladą (przepis na tort Sachera jest ściśle tajny) to prawdziwa poezja, którą docenią wybredne podniebienia.  Ach, te wiedeńskie przysmaki… Polecamy tekst o austriackich słodkościach!

Cena: 19 – 40 euro (w zależności od wagi tortu)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *