Najpopularniejsze odmiany biżuterii dla kobiet

Biżuteria damska ma tak wiele odmian, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które odmiany są najpopularniejsze. Wszystko zależy od osobistych upodobań oraz od preferowanego stylu ubioru. Spróbujmy jednak znaleźć te najczęściej wybierane w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Materiał wykonania

Jak łatwo można się domyślić największą popularnością cieszy się biżuteria wykonana ze złota i srebra. Złoto od lat uchodzi za najcenniejszy z kruszców i trudno wyobrazić sobie ślubne obrączki czy pierścionek zaręczynowy, które nie są wykonane ze złota, najlepiej najwyższej próby. Na wysoką popularność złota wpływa również przekonanie, że podarowanie złotej biżuterii świadczy o docenieniu obdarowanego.

Wiele osób może wyjść z założenia, naszyjnik, bransoletka czy pierścionek z innego materiału może zostać źle odebrane przez osobę, której chcemy podarować błyszczący prezent. Jednak mimo wszystko nie brakuje fanów srebrnej biżuterii. Zazwyczaj na srebro decydują się osoby młode lub preferujący klasyczny, minimalistyczny styl ubioru. Do codziennych formalnych stylizacji srebrna biżuteria pasuje doskonale, złoto przeznaczone jest raczej na wyjątkowe okazje i bardziej pasuje do kreacji wieczorowych. Wśród mniej popularnych materiałów znajdują się szmaragdy, szafiry oraz bursztyny. Tego rodzaju biżuteria ma swoich fanów głównie wśród kobiet, które lubią się wyróżniać z tłumu ciekawym ubiorem i wyjątkową biżuterią. Najmniejszą popularnością cieszy się biżuteria z drewna, skóry czy plastiku, choć projektanci mody i sieciowe sklepy proponują bardzo ciekawe modele zgodne z aktualnymi trendami. Po tego rodzaju biżuterię najczęściej sięgają kobiety, lubiące trendowe nowinki.

Rodzaj biżuterii

 Kobiety zazwyczaj mają kilka różnych biżuteryjnych dodatków. W kobiecej szkatułce najczęściej można znaleźć pierścionki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki, a także zegarki z biżuteryjną bransoletą. Większość kobiet posiada obrączkę i pierścionek zaręczynowy, a niektóre mogą się pochwalić sporą kolekcją pierścionków na różne okazje. Podobnie rzecz się ma z kolczykami, zazwyczaj panie mają kilka par przeznaczonych na co dzień i na specjalne okazje.

Bransoletki ostatnio przeżywają prawdziwy renesans i bardzo modne jest kolekcjonowanie dodatkowych zawieszek dopasowanych do siebie kształtem, kolorem czy motywem. Podobna historia dotyczy zawieszek do wisiorków. Dla kobiet równie ważne są naszyjniki, tu również sprawdza się podział na codzienne i wieczorowe. Te drugie są zazwyczaj bardzo okazałe, wykonane ze złota, srebra i wysadzone kamieniami szlachetnymi. Biżuteryjne zegarki dzięki swojej formie równie dobrze sprawdzają się w codziennych stylizacjach, co w wieczorowych, eleganckich kreacjach. Warto również wspomnieć, że istnieje również niewielka część kobiet, która nie przepada za biżuterią i unika jej noszenia, jednak znaczna większość pań lubi powiększać swoją biżuteryjną kolekcję i otrzymywać błyszczące prezenty, warto o tym pamiętać przy najbliższej okazji do podarowania bliskiej kobiecie prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *