Informacje / Wstęp

Prezenty – podobno lepiej je dawać, niż dostawać. Nie jesteśmy co do tego tak do końca przekonani, ale pewne jest, że niezależnie od tego, co wolimy, wręczanie upominków raczej nas nie ominie. W bliższej lub dalszej rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych, w środowisku zawodowym – od czasu do czasu dać upominek po prostu wypada, i nie trzeba tłumaczyć, że jest to nie tylko gest czysto zwyczajowy, ale też miły rytuał umacniający relacje między ludźmi, pozwalający wyrazić uczucia i emocje – czasami lepiej niż za pomocą słów.

Oczywiście, te założenia – jak każda piękna teoria – muszą zmierzyć się z rzeczywistością, i tu często pojawia się problem, który w skrócie można zamknąć w nie napawającej optymizmem konkluzji: „Nie mam pomysłu na prezent!!!”. Kto z nas nie zna tego uczucia paniki, gdy ilość dni do świąt, urodzin bliskiej osoby czy małżeńskiej rocznicy kurczy się w postępie geometrycznym, a upominkowych koncepcji jakoś nie przybywa. W końcu, na dzień przed apokalipsą, biegniemy do sklepu i w popłochu kupujemy butelkę wina i czekoladki albo zestaw kremów do twarzy zapakowany ozdobnie przez producenta, obiecując sobie, że to ostatni raz, za rok to już na pewno wszystko wcześniej przemyślimy…

Jesteśmy tu właśnie po to, by pomóc Ci unikać takich sytuacji i oszczędzić obdarowywanym przez Ciebie osobom wątpliwej przyjemności przyjmowania kolejnych nietrafionych prezentów. Podsuwamy pomysły na prezenty bardziej lub mniej osobiste, mające wyrażać głębsze uczucia lub te czysto formalne, praktyczne lub zupełnie bezsensowne, drogie lub tanie, poważniejsze lub całkiem odjechane – ale zawsze w dobrym guście, oryginalne i na swój sposób niezwykłe. Doradzamy, inspirujemy, podpowiadamy co, dla kogo, gdzie i za ile.

Z nami znajdziecie prezent nawet dla najbardziej wymagającej, trudnej i nudnej osoby. Będzie kolorowo, tematycznie i ciekawie – polubicie to!