Przenty dla przyjaciół piwa

Prezenty dedykowane miłośnikom piwa to zwykle przykład wyjątkowego bezguścia, kiczu i powielanych szablonów – właściwie nie wiadomo dlaczego twórcy gadżetów akurat wykazują się tak małą kreatywnością akurat w tej dziedzinie, dorównując na tym polu chyba tylko upominkom na wieczory panieńskie i kawalerskie. Na tle „piwnych” gadżetów wyróżnia się kilka ciekawszych przedmiotów, których podarowanie nie wprawi obdarowanego birofila w zażenowanie.     

Zawsze dobrym prezentem jest unikatowy kufel; wystarczy dobrze poszukać w sklepach birofilskich czy na aukcjach internetowych – znalezienie oryginałów prosto z Oktoberfestu czy innych białych kruków nie nastręcza już wielu trudności. Co jeszcze możemy podarować miłośnikowi piwa?

Wzornik piw przypominający wzornik Pantone to może niezbyt praktyczny, ale świetnie przemyślany i naprawdę oryginalny gadżet dla piwosza-grafika. Beertone przedstawia spis najlepszych szwajcarskich piw oparty na wzorniku kolorów Pantone; każde piwo przedstawione zostało ze zdjęciem, opisem i informacją o jego kolorze w RGB, CMYK, Web oraz SRM. Zapowiedziano już powstanie palety trunków z całego świata. Osobom spoza branży gadżet może się wydać mało interesujący, ale zaprzyjaźnionym grafikom bardzo przypadł do gustu. Oto, jak w jednym prezencie połączyć dwie pasje!

beertone

Nieco poważniejszym i na pewno bardziej praktycznym prezentem będzie… urządzenie do samodzielnego warzenia piwa w domu. Każdy, kto marzy o własnym browarze, może poczynić pierwsze kroki z Beer Machine. Maszynę napełnia się odpowiednimi składnikami (dołączona do zestawu mieszanka piwna, drożdże, woda), a urządzenie samo dba o właściwy proces fermentacji. Jednorazowo można wyprodukować ponad 10 litrów piwa dowolnego gatunku (do wyboru są najróżniejsze mieszanki, m.in. Pale Ale, Golden Lager czy Canadian Red). Urządzenie jest niewielkie – nie zajmuje więcej miejsca, niż standardowy sześciopak piwa, spokojnie więc można trzymać swoją beczkę w lodówce.

993d1196054228-beer-machine-beemac_lg

Cena: Beer Machine 599 zł, mieszanka piwna 159 zł

Dwie następne propozycje to już prawdziwy piwny „next level” – dla tych, którym nie wystarcza picie piwa i otaczanie się piwnymi gadżetami, ale pragną się w piwie dosłownie… zanurzyć. Wersja ekonomiczna to piwny zestaw do kąpieli: pianka, żel pod prysznic i mydło z linii Beer Spa. Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki łączą w sobie dobroczynne właściwości drożdży i ekstrakt z chmielu, pachną rzeczywiście delikatnie słodowo i świetnie wyglądają w łazience.

Cena: 47 zł

213a04cc93148b247b7e483e1279b1f7

 

Wersja wysokobudżetowa to zafundowanie delikwentowi wypadu do pierwszego w Polsce piwnego SPA w Piotrkowie Trybunalskim, a tam… na przykład kąpiel w suszu piwnym połączoną z wliczoną w cenę nieograniczoną degustacją piwa (79 zł od osoby) lub pakiet Romantyczna Łaźnia we Dwoje (idealny pomysł na Walentynki :-)) 249 zł za parę.

static,index,8

Pomysłem, który sprawdza się zawsze, a kosztuje niewiele, jest wycieczka do browaru; jeśli w Waszej miejscowości lub w jej pobliżu znajduje się tego typu zakład – czy to mały, regionalny browar, czy przemysłowy moloch, dowiedzcie się, czy istnieje opcja zwiedzania. Znani producenci zwykle organizują takie wycieczki, uatrakcyjniając je o różne multimedialne „fajerwerki” oraz, oczywiście, obowiązkową degustację 🙂

One Comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *